Мікроклімат

Мікроклімат в приміщенні

Комфортний мікроклімат в приміщенні  – це не лише температура повітря. Надзвичайно важливе значення має вологість повітря, яке ми вдихаємо.
Згідно нормативів, вологість повітря має триматись близько 45-65%.
Вологість понад 70% – це надмірна вологість, яка сприяє активному розмноженні цвілі, плісняви, грибків, псуванню меблів, приладів. У приміщенні відчувається вогкість. Плісняви та грибки є небезпечними для здоров’я, вони провокують алергічні реакції, загострення хронічних та сезонних простудних хвороб. Особливо небезпечно це для дітей та людей похилого віку, які володіють ослабленим імунітетом. Інколи важко зрозуміти, що провокує загострення хвороби – а почати треба з визначення вологи у повітрі, і забезпечити належну вологість, щоб повністю виключити цей фактор впливу на здоров’я.
Надмірна вологість у повітрі в зимовий період призводить до зменшення температури приміщення, що викликає необхідність збільшити витрати на опалення. Також від вологи у повітрі псуються меблі, прилади (на металевих частинах з’являється іржа), у повітрі відчувається неприємний запах.

Вологість повітря у приміщенні нижче 45% вважається сухим повітрям.
Сухе повітря має свій набір негативного впливу на здоров’я.

При сухому повітрі швидко пересихає слизова оболонка носової порожнини. Це викликає не тільки дискомфорт, але й сприяє захворюваності – адже слизова носу виступає бар’єром для мікроорганізмів. А коли вона пересушена – ефективність захисту різко зменшується.
В сухому повітрі багато пилу, шерсті тварин, пилку, що викликає подразнення у дихальних шляхах, алергічні реакції, надокучливий кашель. Також у пересушеному повітрі зменшується кількість кисню, що викликає сонливість, втому і зниження працездатності. Діти вночі більше пітніють, на тілі з’являються попрілості та подразнення.
Шкіра дуже пересихає та починає лущитися, таким же чином на сухе повітря реагують і губи.

Для того, щоб утримувати мікроклімат в приміщенні в межах норми, існують спеціальні прилади. Для боротьби з вологим повітрям використовують осушувачі повітря (вологопоглиначі), для боротьби з сухим – зволожувачі повітря.

Потрібна допомога в підборі осушувача чи зволожувача повітря?

Зателефонуйте нам або залиште свій номер телефону

Ми допоможемо підібрати осушувач чи зволожувач повітря по хорошій ціні саме під ваші потреби.