Кондиціонер вбиває? TОП 8 найпоширеніших міфів про кондиціонери. Частина 1. Застуда та мікроби.
Зміст:
- Частина перша. Чи вбиває кондиціонер? Міф 1 – Кондиціонер застудить. Міф 2 – Кондиціонер як розсадник мікробів.
- Частина друга. Міф 3 – “Мертве” повітря. Міф 4 – Пересушене повітря від кондиціонера
- Частина третя. Міф 5 – Кондиціонер здатен отруїти фреоном. Міф 6 – кондиціонер зламається, якщо відкрити вікно.
- Частина четверта. Міф 7 – Кондиціонер споживає багато електроенергії. Міф 8 – Кондиціонер бере повітря з вулиці.
Цією публікацією ми розпочинаємо цикл статей про найбільш поширені міфи щодо кондиціонерів. Сьогодні кондиціонери стали звичною, необхідною річчю і оточують нас повсюди – на роботі, в торгових центрах, спортивних залах, транспорті, вдома. Цей прилад рятує нас від задушливої спеки влітку, дає швидке тепло в холодну пору року, фільтрує та підсушує повітря, робить його комфортним і безпечним.
Та все ж пліч-о-пліч з використанням кондиціонерів плодяться неймовірно моторошні розповіді про небезпеку кондиціонерів. Вони передаються з вуст у вуста, обростають все новими і новими жахливим подробицями, і зрештою доходять до такого повного і логічного безглуздя, що, здається, залишається лише один висновок – кондиціонери смертельно небезпечні.
Чи здатен кондиціонер бути смертельно небезпечним? Так. Така ймовірність існує, якщо вам на голову випадково впаде зовнішній блок кондиціонера, а його вага, залежно від моделі, становить від 25 до 50 кг, а то й більше. Погодьтесь, після такої «приємної несподіванки» залишитись неушкодженим важко ?. Але поки що не відомо жодного офіційно зареєстрованого такого випадку, і з більшою імовірністю вам на голову впаде метеорит, аніж кондиціонер. Ні, каска вам не потрібна ?
Дещо в них є правдою, дещо – химерною вигадкою, дещо – походить від невміння користуватись кондиціонером або незнання принципів роботи кондиціонера. З’ясувати, що в них правда, а що – ні, нам допоможуть спеціалісти компанії «ProClima», використовуючи свій практичний досвід у цій сфері.
І першим у нас йде беззаперечний лідер і багаторічний хіт від тих, кому постійно «дує»:
Міф № 1. Кондиціонер обов’язково «простудить» (викличе застудне захворювання).
Існує певна секта адептів віри «мені дує». І часто ці люди стають причиною сварок в колективі, коли категорично вимагають «вимкніть кондиціонер, тому що він простудить». А справа в елементарному невмінні користуватись кондиціонером.
Насправді «простудити» кондиціонер здатен лише у випадку, коли людина у мокрому одязі стане прямо перед потужним струменем холодного повітря з кондиціонеру. Тоді є ризик отримати загальне переохолодження організму, яке, своєю чергою, спровокує зниження імунітету, і на цьому фоні активізуються простудні хвороби. Взагалі же, таким же чином можна застудитись і дома біля відкритого вікна зимою чи в автомобілі при відкритому вікні на трасі.
Подібна ситуація може виникнути, якщо ви зайдете спітнілим зі спекотної вулиці у дуже переохолоджене кондиціонером приміщення. У цьому випадку найкращий вихід – остигнути десь, де не дістане прямий промінь холодного повітря (наприклад, вийти з охолодженого приміщення у коридор і там зачекати певний час, поки організм не прийде в норму).
Також треба уникати великого перепаду температур, тобто не виставляти дуже низьку температуру. Це і кондиціонеру не піде на користь, і вам некомфортно буде. Рекомендованим є перепад у 5-8˚ С, тобто при температурі ззовні в 30˚ С – в приміщенні встановити 25-24˚ С.
І останнє – струмінь холодного повітря з кондиціонеру не повинен попадати прямо на людину, тобто розташуйтесь так, щоб холодне повітря не дуло просто на вас. Це можна зробити, за допомогою вертикальних та горизонтальних жалюзі на кондиціонері, спрямувавши потік повітря у потрібному напрямку, наприклад, доверху.
До речі, існують моделі кондиціонерів, в яких використовуються технології розсіювання повітряного потоку. Наприклад, в серії кондиціонерів Midea BreezeleSS+ використовуються фірмові технології «Розсікач повітряного потоку (WIND SPRAYER)» та «TwinFlap», в серії кондиціонерів Midea Oasis Plus – технології «Векторний» повітряний промінь» та «Широкий кут потоку повітря», які забезпечують м’який повітряний потік без утворення ефекту «протягу».
Відповідь: НІ. При грамотному використанні кондиціонера вірогідність застудитись від нього відсутня. Також існують певні моделі кондиціонерів, які розподіляють повітря так, що ви не відчуватимете ефекту протягу.
Міф 2. Кондиціонер є розсадником шкідливої мікрофлори (мікробів).
Спочатку з’ясуємо, звідки візьмуться мікроби в кондиціонері? Кондиціонер забирає повітря з приміщення, повітря проходить крізь фільтри, де очищується від пилу та бруду. Бруд осідає на фільтрах та на крильчатці (вентиляторі) внутрішнього блоку, і, якщо давно не проводилось очищення кондиціонера, там накопичується багато непотребу. Волога, яка утворюється в кондиціонері при його роботі, сприяє розмноженню цвілі та бактерій. Вони викликають неприємні запахи та розносяться повітряним потоком по приміщенню. Приємного у цьому випадку мало. Вірніше, приємного тут зовсім нема – ні для вас, ні для кондиціонера. Ви дихаєте брудним повітрям, кондиціонер забитий брудом і працює у перенавантаженому режимі, швидше зношується та витрачає багато електроенергії.
Вирішення проблеми просте, прозаїчне та логічне – чистіть кондиціонери! Це корисно для вас, продовжує життя кондиціонеру, зменшує
витрати електроенергії. Навіть більше – для отримання гарантії на кондиціонер виробник прямо зобов’язує користувача проводити чищення кондиціонеру не менше 1 разу на рік, гарантуючи в такому випадку його надійну і довгу роботу.
Сіточки фільтрів можна чистити самостійно раз на місяць, вони легко виймаються, а для ретельної очистки та антибактеріальної обробки внутрішніх поверхонь кондиціонера потрібен сертифікований спеціаліст. При цьому внутрішній блок розбирається, проводиться огляд, ретельні чищення та антибактеріальна обробка. Спеціалісти “ProClima” володіють сертифікатами акредитації фірм «Midea» (торгові марки «Midea», «Idea», «IdeaPRO», «Samurai») та «Cooper&Hunter», проведуть обслуговування та чищення кондиціонерів кваліфіковано та якісно.
Також можна обрати кондиціонер, в якому є функція самоочистки (наприклад, кондиціонери марки Midea). Самоочищення просушує теплообмінник і запобігає утворенню всередині кондиціонеру вологи, грибків та бактерій.
Відповідь: НІ. Просто регулярно проводіть чищення кондиціонеру. Добре буде і вам, і кондиціонеру.
А що ви скажете на це? Згідні?