Кондиціонер вбиває? TОП 8 найпоширеніших міфів про кондиціонери. Частина 4. Споживання енергії та повітря з вулиці.

Остання частина розповіді  про міфи, які оточують кондиціонери. Скільки електроенергії споживає кондиціонер? Чи бере кондиціонер повітря з вулиці?

Міф 7. Кондиціонер споживає багато електроенергії.

Під час своєї роботи кондиціонер, як електроприлад, звісно, споживає електроенергію. Електрочайник, праска, пральна машина чи мікрохвильовка теж споживають електроенергію, та нікому ж не прийде в голову на цій підставі відмовлятись від цих приладів.

Споживання електроенергії побутовими кондиціонерами знаходиться на рівні інших побутових приладів. Наприклад, кондиціонер потужністю в 9 BTU (до 25 м2 площі) в режимі охолодження споживає від 0,1 до 1,0 кВт електроенергії (залежно від виставленої температури). В той же час праска споживає 2,0-2,5 кВт, плазмовий телевізор – 0,3-0,5 кВт, комп’ютер – 0,3-0,5 кВт.

Що робити, щоб кондиціонер споживав якомога менше електроенергії? Це досить прості та зрозумілі речі:

Кондиціонер споживає забагато електроенергії

  1. Не виставляти занадто низьку температуру.
  2. Слідкувати, щоб у приміщення не було притоків стороннього повітря (наприклад, тривалий час відчинене вікно).
  3. Підбирати кондиціонер відповідної потужності, щоб його потужність повністю перекривала теплові надходження у приміщення.
  4. Знизити інсоляцію – тобто, захистіть кімнату від сонячних променів шторами, жалюзями чи відбиваючою плівкою на вікнах.
  5. Зробити теплоізоляцію приміщення.
  6. Вимикати світло, коли воно не потрібне, обмежувати роботу інших приборів, скільки всі вони при роботі виділяють тепло.
  7. Слідкувати за технічним станом кондиціонера (забруднений кондиціонер чи кондиціонер з недостатньою кількістю фреону споживає набагато більше енергії), і робити обслуговування та чищення кондиціонера мінімум раз на рік.
  8. Обирати інверторний кондиціонер, а не дешевий ON/OFF. Інверторні кондиціонери за рахунок використання кращих технологій споживають менше електроенергії, ніж ON/OFF, і здатні суттєво зекономити електрику.
  9. Придбати кондиціонер з найвищим класом енергоефективності А++ чи А+++. Він не дешевий, але, оскільки є високотехнологічним приладом з найкращими комплектуючими, зекономить кошти за рахунок ощадного споживання електроенергії та більш тривалого періоду роботи без ремонту. Це, наприклад, такі моделі, як MIDEA MISSION II MB-09N8D6H-I (клас споживання А++/А+++), MIDEA OASIS PLUS OP-09N8E6-I (клас споживання А+++), MIDEA BREEZELESS+ FA-09N8D6-I (клас споживання А+++).

До речі, врахуйте, що співвідношення між тим, скільки кВт електроенергії споживає кондиціонер та скільки віддає у вигляді теплової енергії (холодної чи теплої), у кондиціонерів найкраще в класі нагрівальних приладів. В середньому можна це представити так: при вартості 1 кВт електроенергії в 1,68 грн кондиціонер видає 1 кВт холоду або тепла вартістю 0,3-0,4 грн в класі А+++ і 0,6-0,8 грн в класі А+, тобто коефіцієнт корисної дії кондиціонера (ККД) сягає 300% і більше. Газовий котел має ККД близько 92%, твердопаливний котел – від 65% до 75%. До речі, питання опалення кондиціонером (тепловим насосом) є досить об’ємною темою, ретельно ми його розглянемо в іншій статті, тому слідкуйте за нашими новими статтями, а для цього підписуйтесь на наші сторінки у мережах Facebook та Instagram.

Відповідь: НІ. При правильному доборі кондиціонера та правильній експлуатації в режимі холоду або тепла кондиціонер – один з найенергоефективніших охолоджувальних/нагрівальних приладів.

Міф 8. Кондиціонер бере повітря з вулиці.

Багато людей вважають, що кондиціонер бере повітря з вулиці. Але всупереч поширеній думці стандартний кондиціонер обробляє лише повітря з приміщення. Тобто захоплює його, очищує, підсушує, охолоджує (або Чи бере кондиціонер з вулиці?нагріває) і подає в приміщення, певним чином це схоже на роботу вентилятора в приміщенні.. У стандартних спліт-системах конструктивно не передбачено подання свіжого повітря з вулиці.

Існують канальні та касетні системи кондиціювання, які здатні підмішувати повітря ззовні. Це складні у монтажі, дороговартісні прилади, які нечасто застосовуються у звичайних помешканнях. Кращим виходом для отримання свіжого повітря є окреме встановлення рекуператора. Основна перевага рекуператора – він подає повітря з вирівняною температурою, тобто його не потрібно додатково нагрівати або охолоджувати.

Якщо ж у вас нема рекуператора, то єдиний шлях отримати свіже повітря – періодично провітрювати приміщення.

Відповідь: НІ.

Залиште відповідь